Haber Detayı
13 Nisan 2021 - Salı 11:12
 
Malgaf: “Uzun yıllar, ülkeyi yönetmeye en hazır partiyiz”
Türkiye Değişim Partisi Adana İl Başkanı Hakan Malgaf, “Değişim yürek ister. İşte bilek, işte yürek. Türkiye’de değişim gerek. O yürekte bizde var. İnşallah, uzun yıllar, ülkeyi yönetmeye en hazır partiyiz” dedi.
Siyaset Haberi


HABER VE FOTOĞRAFLAR: HÜSEYİN AZAR

Yeni kurulmuş parti olmalarına rağmen hızla tanınarak, vatandaşın gönlüne girmeyi başardıklarını iddia eden Başkan Malgaf, hobiden ziyade, Türkiye’nin yeni yüzlere ihtiyacının olduğunu gördüğü için siyasete girdiğini ifade etti.

“AKTİF SİYASETTE OLMALIYIM DİYE DÜŞÜNDÜM”

Türkiye’nin geleceğini düşünen insanların, mutlaka siyasete girip mücadele etmesi gerektiğini söyleyen Başkan Malgaf, “İnsanlar, artık evinde oturup şikayet ederek bir yere varamıyor. Aktif siyasette olmam gerektiğini düşündüm. Daha önce, Ankara’da, Anadolu Faal İşadamları Derneği’nde genel başkan vekilliği yaparak STK’ların içinde olmuştum. Daha sonra Akdeniz Bölge Başkanı olarak Adana’ya geldim. Dernek genel başkanımız vefat edince ben de görevi bırakmıştım. Siyasi parti olarak ilk kez, Yeniden Refah Partisi’nde görev aldım. Yeniden Refah Partisi’nde Adana İl Başkan Yardımcılığı görevine getirildim. Daha sonra bu partinin Çukurova İlçe Başkanlığı’nı yaptıktan sonra da Seyhan’a başkan olmamı istediler. Öncesinde beni genel merkezde görev vermişlerdi. Sayın Fatih Erbakan’ın, Mehmet Altınöz’le beraber Genel Başkan Yardımcılığı’nda bulundum. Bir müddet sonra bu partiden istifa ettim” dedi.

“İNANDIĞIM DAVADA YOL ALIYORUM”

İstifası sonrası diğer partilerden de ciddi teklifler aldığını ifade eden Türkiye Değişim Partisi Adana İl Başkanı Hakan Malgaf, yaklaşık 8-9 ay siyasetten uzak kaldığını belirtti. Türkiye Değişim Partisi’nden gelen teklifle çok heyecanlandığını söyleyen Malgaf, “Aynı gün, Ankara’ya giderek sayın Uğur Aksöz ve teşkilat başkan yardımcılarıyla çok verimli görüşmeler yaptım. Daha sonra da, genel başkanımızdan görevi alıp geldim. O günden bu yana son sürat, tüm gücümle inandığım bu davada yol alıyorum. 20 Aralık’ta parti kuruldu. Ben görevi parti kurulmadan iki hafta önce almıştım. İlk parti binası açılışını yapan il olduk. Genel Başkanımız ilk meşaleyi Adana’dan yaktı. Adana’nın, böyle bir özelliği de var. İnşallah ilk kongreyi de biz yapacağız. O günün ertesi haftasında Çarşamba günü yönetim kurulumu ilan ettim. İlk haftadan beri her hafta düzenli olarak il yönetim kurulu toplantısını yapıyoruz. İlk toplantımızı iki kişi ile yapmıştım. Önemli olan bizim için davaydı. Şu anda, çok ciddi bir kadromuz var. Başkan yardımcısı ve asillerle birlikte 32 üyemiz var. Hepsi liyakatlı. Buna yedekleri de eklersek çok kalabalık bir yönetim kadromuz var” diyerek kendilerine gösterilen teveccühten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

“ESAS OLAN MAKAM, MEVKİ DEĞİL”

“Mutlaka, bize yeni katılımlar olacak, aramızdan gidenler olacaktır” diyerek sözlerini sürdüren Başkan Malgaf, “Sadece, yönetim için değil her pozisyon için arkadaşımız atanacaktır, deneyecektir, yapamayıncı kendini eleyecektir. Bu gayet doğal. Önemli olan insanların gönüllerini alabilmek. Bizim için esas olan makam, mevki değildir. Önemli olan, bir değişime öncülük etmektir. Adana’da bu değişime hazır. Çok güzel dönüş var. Çok hızlı ilerliyoruz. Yaklaşık 9 ilçenin ataması yapıldı. Yönetim kadromuz zaten hazır. 3 ilçemizi de komisyonlar değerlendiriyor. İnsanlar bize güveniyor. Çok iyi bir aile ortamı oluşturduk. Her şeyden önce huzur önemli. Hiç kimsenin birbiriyle tartışması, kırgınlığı olmasın istiyoruz” diyerek birlik ve beraberliğe vurgu yaptı.

“DELEGE AĞIRLIĞINA SON VERDİK”

Şimdilerde bir çok partinin değişim istediğini hatırlatan Başkan Malgaf, parti olarak değişimi tüzüklerinde yaptıklarını söyledi. Siyasette devrim yaptıklarını da ifade eden Malgaf, “Delege ağırlığına son verdik. Biz, Türkiye’nin geleceğini bir kişinin eline bırakmayacağız. Her üye delegedir. İlçe, İl ve Genel Başkan dahil herkesi seçecek olan partimize kayıtlı üyelerdir. Pandemiden dolayı sayılı üye kabulü yaptık. Genel kuruldaki seçime bütün üyelerimizin katılma hakkı var” diyerek demokrasiyi önemsediklerini belirtti.

“BARAJA TAKILMA KAYGIMIZ YOK”

Yüzde 10 gibi bir baraj sisteminin Avrupa’da olmadığını hatırlatan Başkan Hakan Malgaf, “Baraj, en azından yüzde 3 veya 5’lere düşürülmeli. Bu 1,5 – 2 milyon seçmene tekabül ediyor. Bu insanların da mecliste temsil hakkı olmalı. Zaten, ittifaklar olduğu sürece barajların hiçbir anlamı olmaz. Barajın düşürülmesini uygun görüyoruz. Gerçi, baraja takılma kaygımız yok. İnşallah, ilk seçimlerde yüzde 51 oy olmayı umuyoruz. Genel merkezimizin uygun göreceği bir adayla seçime gireceğiz. En iyi adayla seçimi kazanıp, uzun yıllar Türkiye’ye hizmet edeceğimizi biliyoruz. Biz, tamamen milletimizle ittifak yapacağız. Biz, oyunu saklamaya çalışan partilerden olmayacağız. Partimize verilen her oy değerlidir. Tarafsızız diyoruz, sağı-solu birleştirdik diyoruz. Bu anlamda ittifak yaparsak kendimizle çelişmiş oluruz. Şu anda, mevcut ittifaklardan yer almamız taraf olduğumuz anlamına gelir. Bizim tek ittifakımız milletimizle olandır” diye konuştu.

“ÇOK YENİ PARTİYİZ”

Türkiye Değişim Partisi olarak erken seçime henüz hazır olmadıklarını belirten Başkan Malgaf, genel kongreyi yaz ortasında Haziran gibi yapmayı planladıklarını söyledi. Haziran’dan sonra yapılacak her erken seçime hazır olacaklarını ifade eden Başkan Malgaf, “Şu anda yapılacak bir erken seçim çağrısı bizim katılamayacağımız anlamına gelir. Aslında, şu anda biz de anketler yaptırıyoruz. Partimizin tanınma oranı yüzde 40-45 arası. Çok yeni partiyiz. Teşkilatlanmamız yeni bitti. Gün geçtikçe tanınma oranımız artacaktır. Bazı anketlerde, oy oranımız 3,5, bazılarında 4,5 çıkıyor. 5’e dayanan anketler de oldu. Tanınma oranımız arttıkça oy oranımız da artacaktır. Biz ‘şükürler olsun, yüzde 51 oy aldık’ diyecek bir parti değiliz. Bize oy vermeyen yüzde 49’u ‘neden bize vermedi?’ diye araştıracak bir partiyiz” dedi.

“İŞSİZLİK ÇOK CİDDİ BOYUTLARDA”

Yerel yönetimler konusunda da fikirlerini ifade eden Başkan Malgaf, belediye başkanlarının beş yıl görev yaptığını, bu süreç sonunda insanların karnelerini verdiklerini belirterek, “Ben, bu iktidar yokken de Adana’nın hak ettiği değeri görmediğine inanıyorum. Çok değerli iş adamlarımız Adana’yı terk edip gitti. Büyük köy olmaktan bir türlü kurtulamadık. Büyükşehir statüsünü bir türlü alamadık. Bir Sabancı daha çıkmadığı gibi, Sabancı da gitti. Aslında, Adana Türkiye’nin incisi. Çok verimli topraklara sahip. İnsanları da çok misafirperver. Bir turizmi ön plana alabilsek, Adana halkı sahiplenecektir. Baktığınız zaman, OSB’de çok değerli sanayicilerimiz var. Bütün hepsini bir kenara koyarsak, genel sorun var. İşsizlik çok ciddi boyutlarda. Adaletin olmadığı yerde istikrar olmaz. Önce adaletin sağlanması gerektiğine inanıyorum. İnşallah, biz emeğe saygılı, üretimi destekleyen parti olacağız. Adana ile ilgili çok ciddi projelerimiz var. Aslında seçime hazırız” diyerek iddialı konuştu.

“ÖNEMLİ OLAN VATANDAŞIMIZ”

Hiçbir zaman diğer partilerin başarısızlığından öne geçmeye çalışmadıklarını söyleyen Başkan Malgaf, genel merkezin de bu konuya önem verdiğine dikkat çekti. Yanlış uygulamayı gördüklerinde çözüm önerileriyle eleştirdiklerini ifade eden Başkan Malgaf, “Siyasette böyle var olmak istiyoruz. Bizim için önemli olan vatandaşımızdır. Parti gözetmeden hizmet sunacağız. Diğer siyasi partilerin görüşleri hakkında konuşmuyoruz. Yerel yönetimde değişiklik olduğuna göre, vatandaşımız karnesini vermiştir. Çünkü, halkın iradesinden öte bir şey olmaz. Belirleyici olan halktır. Kimin çalıştığını görürlerse ona oy vereceklerdir” dedi.

“DEĞİŞİMİ ADANA’DA YAPSINLAR”

İşsizliğin Adana’nın en büyük sorunu olduğunu söyleyen Türkiye Değişim Partisi Adana İl Başkanı Hakan Malgaf, “Genç neslin sıkıntısı var. Ciddi beyin göçü yaşanıyor. Gençlerimizin çoğu yurtdışına nasıl giderimin derdinde. Ben bunun çare olmadığını söylüyorum. Çünkü, değişimi burada yapmalılar. Başka ülkelere göçüp giderler ama döndüklerinde burada hiçbir şey düzelmiş olmayacak. Gençlere, ‘Burada kalıp değişimde yer alıp bizimle beraber mücadele edin’ diyorum” diyerek sorunlara çözüm önerileri sunduklarını ifade etti.

“KÜSKÜNLERİN ORANI YÜZDE 24’LERDE”

Seçme ve seçilme yaşının 18’e düşürülmesini de değerlendiren Başkan Malgaf, ilk kez oy verecek olan genç nüfusun seçimin kaderini çok etkileyeceğini iddia etti. İktidarın yorgun olduğunu da söyleyen Malgaf, “Bu çok doğal. Biz de 20 yıl iktidarda kalsak yorulurduk. Artık heyecan, enerji bitti. Projeler tıkandı. Realite ile bağlar koparıldı. İnsanlar uzun süre aynı yerde kalınca her şeyin kendisinin olduğunu zannediyor. Ana muhalefet partisi de iktidara yakın oy oranına sahip değil. Türkiye Değişim Partisi’ni kurduran, çok ciddi bir küskün seçmenin olmasıdır. Küskünlerin oranı yüzde 24’lere kadar çıktı. ‘Biz oy verecek parti bulamıyoruz’ diyorlar. ‘İktidardan memnun değiliz ama, muhalefette güven vermiyor. Bu yüzden oy da kullanamıyoruz’ diyen bir kitle var. Bundan dolayı yeni partiyi kurup mücadeleye başladık. Sorumluluğumuzun farkındayız. Çok ciddi çalışmalar yapıyoruz” dedi.

“GENÇLERİMİZ SEÇİMDE CEVABINI VERECEKTİR”

Yönetim kadrolarında 18 yaşındaki gençlerin de olmasını çok istediklerini belirten Başkan Malgaf, Gençlik Kolları’nın bu yönde ciddi çalışmalar yaptığını söyledi. Gençlerin, iktidar partisinin dışındaki partilere üye olmaktan çekindiğini de iddia eden Malgaf, “Gençlerimiz iş için kamu kuruluşuna başvurduğunda hangi partiye üye olduğuna bakıyorlar. Gençlerimiz, işimden olurum kaygısı yaşıyor. Böyle bir telaşta var. Bu gençlerimiz bize üye olmasa da seçimde mutlaka iktidara cevabını verecektir. Bizde kadın kotası da yok. Biz kotaya karşıyız. Keşke, 15 ilçemizin en az 10’tanesinde kadın ilçe başkanı olsa. Şu anda Pozantı ve İmamoğlu ilçe başkanımız kadın. Ben daha da çok istiyorum. İl yönetiminde yarı yarıya kadın üyemiz var. Kadınların olduğu yerde huzur, şevkat ve merhamet olur. Onun için kadınlarımız ve gençlerimiz siyasette mutlaka olmalı” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: Editör: Hüseyin Azar
 
Etiketler: Malgaf:, “Uzun, yıllar,, ülkeyi, yönetmeye, en, hazır, partiyiz”,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Yeni Anayasa gerekli mi?
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Beşiktaş
81
0
6
6
25
37
2
Fenerbahçe
76
0
7
7
23
37
3
Galatasaray
75
0
8
6
23
37
4
Trabzonspor
64
0
7
13
17
37
5
Sivasspor
58
0
7
16
14
37
6
Alanyaspor
57
0
13
9
16
38
7
Hatayspor
57
0
12
9
16
37
8
Gaziantep FK
54
0
11
12
14
37
9
Göztepe
51
0
12
12
13
37
10
Fatih Karagümrük
51
0
12
12
13
37
11
Konyaspor
45
0
14
12
11
37
12
Çaykur Rizespor
45
0
14
12
11
37
13
Antalyaspor
43
0
13
16
9
38
14
Başakşehir FK
43
0
16
10
11
37
15
Yeni Malatyaspor
41
0
14
14
9
37
16
Kasımpaşa
40
0
17
10
10
37
17
Kayserispor
39
0
16
12
9
37
18
MKE Ankaragücü
38
0
19
8
10
37
19
BB Erzurumspor
37
0
19
10
9
38
20
Gençlerbirliği
35
0
20
8
9
37
21
Denizlispor
28
0
21
10
6
37
Özlü Sözler
İman hem nurdur hem kuvvettir, hakiki imanı elde den adam kânata meydan okuyabilir.


BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı